KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Färgkrita 14545107
nr 1454 5107
Josef Kowner
(1895-1967), Sverige
Färgkrita, Kvinnor. Signerad, daterad -50. Bildmått: 37x44 cm, yttermått inklusive ram: 52x59 cm
Josef Kowner, rysk-svensk målare och tecknare född i Kiev 1895, död 1967.
Utrop:
800 kr
Såld:
300 kr
måndag 14 mars 2022
kl 20:58:59
7/3 21:36:17
Josef Kowner
Läs mer om Josef Kowner